Prada Infusion d´Iris

Parfumovaná voda parda infusion d iris - dámsky parfémV roku 2007 parfumérka Daniela Andrier vytvorila pre módny dom Prada ženskú vôňu s názvom Infusion d´Iris. Zrodu pánskej vône Infusion d´Homme predchádzala nezvyčajná myšlienka, ktorú jej vnukol Fabio Zambernardi (pravá ruka Miccie Prady) pri stretnutí, ktorého náplňou bolo práve možné smerovanie pánskych vôní pre Pradu. Začal s tým, že bol uchvátený kúpeľným mydlom, ktoré voňalo po ženskej verzii d´Iris. Navrhol teda, že by sa dala vytvoriť pánska vôňa, ktorá by voňala po tomto mydle. Myšlienku ešte dotiahol do určitej absurdity tým, že by mohla voňať po pokožke muža, ktorý sa týmto ženským mydlom umyl. Daniela Andrier sa tejto myšlienky chopila a začala na vývoji vône pracovať.

Výsledok je výnimočný. Infusion d´Homme je precízne vypracované dielo plné dôvtipu, a zároveň triezveho odstupu. Dôvtip ju robí zaujímavou, zatiaľ čo zdržanlivá triezvosť krásnou. Už len skutočnosť, že je pre mužov dostupná vôňa takejto kvality ju robí výnimočnou.

Kosatec je zložitý materiál v tom zmysle, že je vlastne vnemovým ekvivalentom perleťovej šedi a čuchom ho vnímame ako nemilosrdne homogénnu vôňu. Napriek všeobecne prevládajúcemu názoru je kosatec skôr drevitým tónom ako kvetinovým (bližšie ako ku akejkoľvek kvetine má napríklad k santalovému drevu). Najkvalitnejší kosatec pochádza z Talianska, z Florencie, pričom pre jeho kvalitu je najlepšie, ak je odležaný aspoň na tri roky. Je to jedna z ingrediencií, ktoré dokážu samy o sebe spraviť celý parfum, podobne ako ruža alebo vetiver. Excelentným príkladom môže byť Dior Homme od parfuméra Oliviera Polgeho, ktorý touto pánskou vôňou založenou na kosatci vytvoril určitú formu precedensu, keďže kosatec je v nej vlastne nositeľom jemnosti a jeho celej duše.

[ad#HTML][ad#HTML]

Daniela Andrier ale v tomto prípade venovala ešte vyššiu pozornosť surovým materiálom. Je tu cítiť akoby trpkosť vetivera smerom ku krémovej drevitosti. Priamy prístup k vôni, ktorý je u pánskych vôní typický, je doplnený praktickým aspektom kúpeľného mydla.

Analógie tejto vône môžeme vyhľadať aj v iných druhoch umenia. Napríklad maľba „Madame X“ od Johna Singera Sargenta – bielo šedá opalescencia ženských pŕs a ramien podporená onýxovými šatami. Táto maľba nie je ženská. Rovnako ako vôňa, je číra a úplne nahá. Obe dokážu krásnym a nenúteným spôsobom prekrývať eleganciou útočnú silu, ktorá drieme v ich vnútre.  Za ďalšiu analógiu môžeme pokladať hudobné dielo „Pavane pre mŕtvu princeznú“ od Ravela. Trúchlivé, opatrné a žalostivé majstrovské dielo, ktoré na jednej strane svojou krásou a na druhej svojou nemilosrdnosťou sluchovo evokuje čistotu a hmatateľnosť vône Infusion d´Homme.

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfémy, Prada a označkovaný ako , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.