Chanel No 5 by Chanel

Parfum Chanel No 5 by ChanelChanel No 5 je vo svete dámskych vôní už legendou. Jeho počiatky siahajú až do roku 1921, keď francúzsky parfémar Ernest Beaux predstavil módnej návrhárke Gabrielle Coco Chanel päť vzoriek svojich nových parfémov. Ona si vybrala ten piaty a odvtedy nesie jednoduchý názov Chanel No 5. Je nadčasový a veľmi ženský. Takmer každá žena ho chce vyskúšať. Vôňa ktorá prežila takmer storočie a aj napriek tomu, že tvorba nových vôní sa v Hollywoode stala akousi voľnočasovou aktivitou všetkých aspoň trochu známych hviezd, Chanel No 5 patrí medzi najžiadanejšie.

Aldehydová vôňa spája kvety neroli a ylang-ylang. Je odvážna, rovnako ako žena, ktorej meno nesie. Žena, ktorá sa obliekala do, na tú dobu výstredných, nohavíc. Žena, ktorá odmietla trápiť svoje telo nosením korzetov a dovolila mu voľne dýchať. Vôňa veľmi podmanivá, veľmi ženská, veľmi nezávislá a veľmi veľmi sebavedomá. Niet divu, že je označovaná ako vôňa pre ženy voňajúca ženou.

[ad#HTML][ad#HTML]

Vo vôni Chanel No 5 nesmie chýbať ruža, ktorá spolu s jazmínom je dominantným tónom srdca parfému. Základom pre vznik tejto vábivej vône je bourbonská vanilka a cédrové drevo. Konečný výsledok tak pôsobí dojmom energickej a veľmi elegantnej ženy.

Aj flakón parfému je v dokonalom súlade s celou kompozíciou. Symbolizuje minimalizmus, jednoduchosť a sebavedomie. Je to vôňa slobodnej ženy, ktorá kráča so vztýčenou hlavou. Drobná a energická Gabrielle Coco Chanel dala ženám najkrajší darček v podobe esencie ženskosti, slobody a optimizmu.

Parfém Chanel No 5 je veľmi trvácny. Prvý dojem môže byť ostrejší a môže pôsobiť mydlovým a prehnane elegantným dojmom. Postupne však prechádza do nadčasovej a veľmi luxusnej vône. Je vhodný na každodenné nosenie a presne ako priebojná Coco Chanel, pomôže vám prelomiť zažité stereotypy.

Zloženie parfémovej vody Chanel No 5

Hlava: aldehyd, neroli, ylang-ylang

Srdce: jazmín, ruža

Základ: santalové drevo, vanilka, vetiver

Tento obsah bol zaradený v Chanel, Dámske Parfémy a označkovaný ako , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.