Versace Eau de Parfum by Versace

Parfumovaná voda pre ženy - Versace Eau de Parfum - Versace parfémDržiteľovi licencie na výrobu parfumov od módneho domu Versace, spoločnosti EuroItalia, sa prakticky bezchybne podarilo premietnuť víziu Donatelly Versace do tých najkvalitnejších parfumov. Ťažiskom jej vízie je, ako je pomerne ľahko predpovedateľné, čistý luxus. Na pomoc si v EuroItalia preto prizvali niektorých z najznámejších parfumérov, ako Françoise Caron, Bertrand Duchaufour, alebo Francis Kurkdjian – všetky tieto mená už majú za sebou práce na veľmi kvalitných parfumérskych dielach. Donatella Versace je veľkým fanúšikom umelého, plastického luxusu – čo je možné vycítiť napríklad v parfume Crystal Noir. S Versace Eau de Parfum prichádza ale zároveň aj nová vlna estetiky.

Donatella ako kreatívna riaditeľka projektu, s pomocou parfuméra Loc Donga vytvorili nádhernú luxusnú vôňu, ktorá má potenciál stať sa novou klasickou ženskou eleganciou. Akoby namiešala od každej krásnej vône niečo, od Joy si napríklad prepožičala ružu, od Dioressence konvalinku.

[ad#HTML][ad#HTML]

Parfum sa nádherne otvára, máte pri ňom pocit že ste na nádhernej pláži obskakovaná milým čašníkom. Závan jazmínu ako pripomenutie čerstvého morského vzduchu, nádych ovocného mango koktailu. Následné vysušenie je trocha ostrejšie a prenikavejšie, ale nie v negatívnom slova zmysle. Takto silnejšie niekedy pôsobí v parfumoch frézia, a zatiaľ čo bežne sa tak deje kvôli nedostatku financií, ktoré má parfumér k dispozícii na kvalitné suroviny – v tomto prípade je to zamýšľaný efekt. Biele kvetiny a svieža zeleň po zhruba polhodinke prejdú do určitej hrubosti, ktorá je taká typická pre značku Versace.

A rovnako ako celú značku, aj tento parfum treba brať s istou dávkou irónie. No pre tých ľudí, ktorí značku Versace zbožňujú, je toto jej výnimočne verné, až umelecké zosobnenie – a treba priznať, že Versace sa do dejín módy už nezmazateľne zapísalo. Z hľadiska prevtelenia ducha celej módnej značky do jedného parfumu je Versace Eau de Parfum skutočné majstrovské dielo.

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfémy, Versace a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.