Brit Gold by Burberry

Parfum Brit Gold by BurberryBurberry Brit Gold pochádza z limitovanej edície Burberry Brit, ktorá vyšla v roku 2005, počas prázdninovej sezóny. Je opisovaná ako “bohatá a moderná jantárová orientálna vôňa“. Vytvorená Antoine Lie z Givaudanu, Brit Gold obsahuje prvky: magnólia, kvety pomaranča, čierne ríbezle, bergamot, ružový kosatec, jantár, vanilka, pižmo, santalové drevo a ambra. Brit Gold je najteplejšia a najhladšia vôňa zo série troch “Burberry Brit” vôní.

Vôňa začína tónmi magnólie a vanilky s jemným náznakom oranžových kvetov. Kvetinové tóny zmiznú veľmi rýchlo a niekedy uprostred strednej etapy vône prerazí vanilka spojená s ambrou, vzniknutá zmes prináša zloženie niektorých ostrostí, bez toho, aby boli príliš kruté. Keď príde základ vône, santalové drevo sa stane pre nos najviac prevládajúcim prvkom, ktorý je sprevádzaný jantárom a vanilkou. Santalové drevo po chvíli viac či menej pohasína a pre zvyšok základu (ktorý je mimochodom celkom trvácny), je v Brit Gold jantár a vanilková zmes.

[ad#HTML][ad#HTML]

Je to “podstatná“, robustná, krémová a bohatá vôňa, nespôsobí síce posun zeme, ale je krajne dojemná a jedinečná, a ešte k tomu aj atraktívna a upokojujúca. Je takmer nenásytná a akoby vyrobená tak ako väčšina z klasických britských vecí, ako napr. koláčiky so šľahačkou (a s čajom samozrejme)…

Tento obsah bol zaradený v Burberry, Dámske Parfémy a označkovaný ako , , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.