No.5 Eau Premiére by Chanel

Parfum No.5 Eau PremiérePred pár rokmi, keď vyšiel Chanel No 5 Elixir Sensuel,  Chanel nevyzeral, že je ochotný vyrobiť aj mutáciu legendárnej vône No. 5. Kroky Chanel No.5 Eau Premiére sú odvážne. Za touto vôňou stojí snaha o vytvorenie “ľahšieho, sviežejšieho, mäkšieho výklad No.5“. A je to konečne tu pod názvom Eau Premiére. Jacques Polge vylepšil No.5, aby dosiahol “hodvábne hladkú harmóniu prvkov, ktoré odhalia jemné aspekty svetovo preslávenej vône“.

Ako prvé zacítite veľmi upokojujúce dobre známe prvky, rozoznateľné aj v No.5. Aldehydy sa zdajú byť oveľa mäkšie, ale rovnako ako v Chanel No.5, sú krásne kvety kanagy vonnej. Efekt je skutočne mäkší, hladší a menej prachový. Parfém Chanel No.5 bol vždy špecifický pre jeho “chlad“, pre jeho absolútnu dokonalosť. Ako vynikajúca mramorová socha, krásna, ale bez života. Citrusy vdýchli život do mramorových tvarov, priniesli úsmev na povýšeneckú tvár No.5. V základnej vôni nového Chanel je niečo nové, niečo ťažké a podivné ostré, niečo jantárovo-pižmové…

[ad#HTML][ad#HTML]

Ak to zhrnieme,  Chanel No.5 Eau Premiére je veľmi atraktívna. Je čerstvejšia ako bežná No.5, aj keď nie príliš čerstvá, ľahšia, ale nie podhodnotená a nezaujímavá. Skrotením aldehydov a prachovosti sa stáva No.5 prístupnejšou pre opatrnejšie prvky. Je všestranná a veľmi klasická, ako uvedomelá Coco Chanel.  Žena ju môže nosiť ”keď ide nakupovať v dopoludňajších hodinách, ide na čaj v popoludňajších hodinách alebo keď ide večer do divadla” (Michael Edwards, Parfum legends).

Zloženie parfému Chanel No.5 Eau Premiere

Hlava: jazmín, neroli, aldehydy

Srdce: ruže, ylang-ylang, citrusy

Základ: santalové drevo, vanilka

Tento obsah bol zaradený v Chanel, Dámske Parfémy a označkovaný ako , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.