No. 19 by Chanel

Parfum No.19 by ChanelJe to deň mojich narodenín, 19. augusta. Narodila som sa v znamení leva. Som Lev a mám rada túto vôňu, do ktorej zahalím svoje pazúry, aby mi nikto neublížil. Ale verte mi, že trpím oveľa viac keď škriabem, ako keď škriabe niekto mňa”. Coco Chanel (Citácia z Parfume legends, Michael Edwards, str. 157)

No.19 bol vytvorený Henrim Robertom v kolekcii parfémov Chanel v roku 1971. Je to paradoxný parfém, zmes ostrosti a smotanovej jemnosti, parfém, ktorý preukázal vyhlásenie Chanel, že ”elegancia je vtedy na nesprávnej strane, ak je krása na správnej”. Prenikavá zeleň na vrchole vône, každý kúsok feniklu a hyacintu ohromujúci ako sladké, zamatové kvetinové srdce sladkej ruže, kosatca a kanagy vonnej. Kontrast medzi drsným a jemným vymizne a zroní sa zelená, kvetinová a vznešená harmónia.

[ad#HTML][ad#HTML]

Dokonale vyvážený, svieži a nepoškvrnený parfém No.19 je dokonalým vyjadrením redukovanej elegancie značky Chanel, ktorá hovorí, že je dokonalým opakujúcim sa výrazom elegancie. Presne na mieru, takmer jednoduchý, “ukrýva pazúry“, ktoré poskytujú zelené tóny, opulentné srdce a suchá, machová základňa, ktorá poskytuje nepreniknuteľné hĺbky, v ktorých sa skrýva niečo temné … to je podstata Chanel, premenená v parfém.

Tento obsah bol zaradený v Chanel, Dámske Parfémy a označkovaný ako , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.