Polo Black by Ralph Lauren

Toaletná voda Ralph Lauren - Polo Black parfémNikoho asi neprekvapí, že Doreen Ballhofer, kreatívna šéfka parfumov Ralph Lauren sa opäť raz postarala o vytvorenie veľmi príjemnej mužskej vône. Je sčasti prekvapením, že veľká väčšina vôní, ktoré sú prezentované ako mužské sú buď akoby zámerne všedné, alebo pripomínajú skôr unisexové vône. Je tiež dobré spomenúť, že 1978 Polo Green (nazývaná pôvodne jednoducho len Polo) bola medzi americkými mladíkmi podobne obľúbená, ako Rive Gauche medzi nonšalantnými francúzskymi dámami.

Rive Gauche bola skutočne do detailu prepracovaná, a dá sa bez problémov nosiť ešte aj teraz ako štýlová retro vôňa. Pri Polo Green parfumér Carlos Benaim rovnako odviedol bezchybnú prácu, fungovanie a kvalita tejto vône by sa dali prirovnať k luxusným švajčiarskym hodinkám.

Na druhej strane, ako už napovedá aj názov, Polo Black má do zelených odtieňov ďaleko. O jej vytvorenie sa postarali francúzsky parfumér Pierre Negrin a jeho americký náprotivok Ellen Molner. Prekvapením je určite skutočnosť, že hoci väčšina kategórií parfumov sa pohybuje v rozmedzí jemne nepotrebných až po bezvýznamné, Polo Black sa smelo zaraďuje do kategórie „Gourmand“, čo by možno málokto očakával.

[ad#HTML][ad#HTML]

Prvú polhodinku ovláda vaše zmysly myšlienka delikátnej jemnosti kombinovaná s pocitom čistej, hrejivej mužskej pokožky. V žiadnom prípade sa nejedná o nejakú nudnú vôňu. Jedinou slabšou stránkou môže byť relatívna slabosť vône – nie je to mužná vôňa v pravom slova zmysle, nečakajte od nej nejaký ťažký úder, skôr pomalšie vpíjanie sa do pokožky. Vo fáze vysušenia trocha skĺzne ku klasickým korenistým odtieňom, ale nie je to žiadne veľké klišé. Možno sa z nej nestane historicky nezmazateľný kúsok parfumérskeho umenia, ale v každom prípade je to príjemná vôňa, ktorá nádherne dopĺňa celkovú kompozíciu mužského tela.

Tento obsah bol zaradený v Pánske Parfémy, Ralph Lauren. Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.