Man by Calvin Klein

Parfum Man by Calvin KleinMan od Calvin Klein bol uvedený na trh v roku 2007 s cieľom stať sa novou klasickou vôňou pre muža Calvin Klein vo vekovom rozpätí 25 až 40 rokov. Názov je určitým spôsobom naprogramovaný a jednoznačný, niečo ako L´Homme od Yves Saint Laurent. Jednoducho, názvom vyjadruje vlastne všetko. A aj keď si odmyslíte meno vône, ucítite jednoznačnú esenciu mužnosti. Množstvo ľudí je síce trocha predpojatých a budú túto vôňu vnímať ako mužskú Cologne, niečo ako protiklad čisto ženskej vône. Obal vône je moderný, s architektonickým vnímaním rozmerov a celkovo vyzerá veľmi dobre. Je nezvyčajne veľký, ale zároveň štíhly – vystavaný skôr ako stena než ako flakón. Povrchy sú veľmi lesklé, vyvolávajú asociáciu na zrkadlovo čistý povrch, čierne nalakovanie, niečo ako na zakázku vyrobené kvalitné kožené topánky.

Samotná vôňa bola stvorená svetoznámymi parfumérmi Jacquesom Cavallierom a Harry Fremontom v spolupráci s Ann Gottlieb. Všetci títo spomenutí parfuméri sú veľmi skúsení, čo sa týka marketingovo úspešných mainstreamových vôní. CK Man, hoci sa dá za určitých okolností zaradiť medzi mainstreamové vône, ale určite nie je bez osobného čara. Hrá sa na ťažko odlíšiteľnú, ale nerobí to žiadnym prvoplánovým spôsobom. Vôňa sa môže pochváliť typickým mužným aromatickým odérom, drevitým a korenistým nádychom, ktorý obklopuje lineárne srdce. To je samo o sebe temné, ovocné a dosť sladké na to, aby si jeden pomyslel že sa jedná o ženskú vôňu. Tento bohatý ovocne ambrový akord je ešte zvodnejší vďaka vhodne zvolenému pomeru citrusov, ktoré síce necharakterizujú vôňu, sú však dosť výrazné na prehĺbenie tohto temného pocitu. Metalické akordy pridávajú do vône rozporuplné pocity – nechávajú trocha priestor na zvýraznenie ženskejšej stránky vône, ktorá sa prejavuje celkom nenútene. Nebolo by prekvapením zistiť, že Gottlieb aplikovala tento princíp „prepojení pohlaví“ pre tento parfum, rovnako ako ho použila pri Covet, u ktorého použila koncept „Fougere na estrogéne“. Pri vôni vyvstáva pocit medom oroseného melónu, až abstraktný ovocný akord s nuansami trpkých cukroviniek. Postupne ako vôňa prechádza do fázy rozležania, na povrch vystupujú svieže zelené tóny (mäta), ktoré pridávajú kompozícii príjemnú dávku komplexnosti. Dá sa povedať, že vôňa sa pohybuje na tenkej hrane priveľmi mainstreamových vôní, ale našťastie bez toho, aby sa dala zaradiť do kategórie „bežných, ničím nezaujímavých pánskych vôní“.

[ad#HTML][ad#HTML]

Ak hovoríme viac vo všeobecnosti, je to bohatá, zmyselná ambrová vôňa, ktorá sa veľmi príjemne nosí, a ktorá disponuje jemne návykovou kvalitou – rovnako ako niektoré Gourmand parfumy, ktoré majú schopnosť naštartovať v nás to pohodlné okúzlenie z ich nosenia.

Niekto si možno pomyslí, že táto charakteristika sa viac hodí na nejakého metrosexuála než na „mača“. Calvin Klein Man sa dá takmer charakterizovať ako unisexová vôňa, niečo ako jemný hodvábny župan s diskrétnym mužným vnemovým podpisom, ktorý si bez problémov môže požičať aj žena.

Zloženie vône Man by Calvin Klein

Hlava: rozmarín, mandarínka, bergamot, lístky fialky

Srdce: muškátový oriešok, kadidlo, mäta pieporná

Základ: drevo Cyprus, drevo guajak, santalové drevo, ambra, pižmo

Tento obsah bol zaradený v Calvin Klein, Pánske Parfémy a označkovaný ako , , , , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.