Profumo by Acqua di Parma

Parfum Profumo by Acqua di Parma“Za dverami bolo počuť kroky a princezná Betsy, vedela, že prichádza pani Karenina. Pozrela sa na Vronského. Díval sa k dverám a jeho tvár nadobudla podivný nový výraz. Radostne, pozorne, a zároveň nesmelo sa pozeral na blížiacu sa postavu a pomaly sa postavil.” (Lev Tolstoj, Anna Karenina)

V úžasnom a jemnom cyperskom podaní je Acqua di Parma Profumo jedným z najčastejšie prehliadaných a súčasne najľahšie dostupných klenotov. Má všetko čo musí mať pre cyperského milovníka tá správna vôňa: jasnú špičkovú črtu vône z citrusov, zmyselné kvetinovo-korenisté stredné tóny a bohatú základňu tvorenú tmavým lesným machom. Dokonca má aj veľmi citeľný živočíšny podtext, cítiť akési obohatenie niečoho nečistého, bez čoho pre mňa Cyprus jednoducho nie je Cyprus. Ide o nekonečne ženskú nasýtenú masu pôvabu. Perfektnú. Je to zvláštne, ale keď cítim tento taliansky výtvor myslím na Rusko. Môže to byť tým, že príjemne vonia voskovými ružami a jazmínom a jeho podtón korenistého dymu mi pripomína pravoslávnu cirkev. Úprimne povedané, neviem prečo to tak je. Je to jedna z tých asociácií, ktoré, keď raz nevysvetliteľne vzniknú, už sa ich nezbavíte. Nie že by som chcela.

[ad#HTML][ad#HTML]

Keby som mala priradiť k tomuto parfému knihu alebo literárnu hrdinku, bezpochyby to bude Anna Karenina, ktorej postava je plná neobyčajnej ľahkosti. Raz som čítala, že pre Tolstého Anna reprezentovala jeho vlastnú sexualitu, a pretože sa bál o jeho sexualite hovoriť, Annu zabil. Parfém zosobňuje vnútornú bytosť, ktorú v sebe všetci máme, ktorá nás súčasne priťahuje aj odpudzuje, pretože cítime, že ak by sme ju nechali voľnú, bude výsledok v najlepšom prípade katastrofálny, ale s najväčšou pravdepodobnosťou tragický.

Zloženie parfému Acqua di Parma Profumo

Hlava: kosatec

Srdce:  jazmín, ylang-ylang

Základ: ruže

Tento obsah bol zaradený v Acqua di Parma, Dámske Parfémy a označkovaný ako , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.