Šesť parfémov pre Femme Fatale

Femme Fatale„Femme fatale sa nepochybne snaží o dosiahnutie skrytých cieľov, používaním ženských machinácií (krása, šarm, sexuálne zručnosti), a tak je typicky vykreslená ako výnimočne obdarená s týmito kvalitami. Femme fatale je niekedy vykreslená ako druh sexuálneho upíra, jej temné chúťky sú schopné myšlienkami odsať preč mužnosť a nezávislosť jej milencov, necháva ich ulity sebou samým. Z tohto dôvodu, v staršom americkom slangu femme fatale boli často nazývané upírmi.“

Hlboko, hlboko, veľmi hlboko vo vnútri existuje moja vnútorná upírka. Má oblečené dlhé, hodvábne čierne šaty, ktoré ju objímajú ako jej druhá koža. Dlhý držiak na cigarety vyzerá v jej ruke s dlhými tmavo-červenými nechtami, veľmi prirodzene. Jej pery sú diabolsky červené. Volá každého miláčik. Nedáva prekliatie. Bude ťa tlačiť a ťahať dole tak, ako to vyhovuje jej záujmom. Vedie štýlový, práve nastavený la vida loca… Nechceme sa dostať do kontaktu veľmi často. V skutočnosti, ju veľmi ťažko niekedy vidím. Myslí si, že v mojom nudnom živote nie je miesto pre jej výnimočnosť a ja súhlasím. Stále ju mám v mojom srdci a rozmaznávam ju. Kupujem jej darčeky. Veci, ktoré som nikam nenosila: sieťované pančuchy, šaty s nádherným dekoltom… tmavo ružové parfémy, ktoré voňajú ako nebezpečenstvo, ako noc, ako vzrušenie, ako všetko čo nie som a pravdepodobne v skutočnosti som príliš zbabelá a lenivá, aby som taká bola.

Parfum L'arte GucciL´Arte by Gucci je mimoriadna a neospravedlniteľne luxusná. Niektoré vône voňajú draho, L´Arte di Gucci vonia veľmi draho. Keď ju cítim, riadok z Pretty Woman vždy prichádzajú do môjho povedomia: „Iba o akej obscénnej sume peňazí tu hovoríme? Znevažujúcej alebo skutočne ofenzívnej?“ A odpoveď na to je, „skutočne ofenzívna“. L´Arte je zmyselná, opojná, je to vôňa prebytku. Tmavo-sladká, ovocná hlavná nôta pripravuje vstup pre kvetinové srdce v ktorom smolovo-čierne ruže vládnu nadovšetko, okorenená pelargóniou a osladená tuberózou. Zvodná, vášnivá zmes vyvrcholí medovými tónmi, pačuli, kožou, orieškom a dubovým machom. Ak ste neboli očarení nočným ovocím a ohromujúcou ružou, L´Arte je náročná vôňa a omotá si vás okolo prsta. Nejde s ležérnym oblečením, s džínsami a tričkom, absolútne nemôže byť nastriekaný pred tým, ako sa ide nakupovať potraviny v poškodených žabkách, s vlasmi stiahnutými dozadu do skromného vrkoča. L´Arte musí byť nosená iba s outfitom, ktorý vytvára na tebe výzor ako milión dolárov (a čím je drahšie, tak tým je lepšie). L´Arte di Gucci bol – neodpustiteľne a nevysvetliteľne – zrušený.

[ad#HTML][ad#HTML]

Parfum Rose De Nuit Serge LutensRose de Nuit by Serge Lutens je pre mňa úzko súvisiace s L´Arte. V skutočnosti, oni voňajú môjmu nosu nápadne podobne. Rose de Nuit, temne a luxusne ako je, je však o niečo jemnejšia a o niečo suchšia. L´Arte sa chváli jej bohatstvom a je centrom pozornosti kdekoľvek ide, Rose de Nuit preferuje objavenie tajomstva a tlejúcu záhadu v rohu s pár nápadníkmi v závese. Nôta marhúľ je tu celkom zrejmá a tu výrazne zjemňuje zloženie, na začiatku a aj v strede fázy. Bez nej a bez určitej medovej, drevnej nôty by bola Rose de Nuit pomerne prostá, možno príliš suchá na môj vkus. Ako to je, má niečo z Gotiky a niečo z Glamour, a je v celku, proste perfektná.

Parfum Black RosetteBlack Rosette by Strange Invisible Perfumes je na jednej strane asi zo 70 % gotická a z 30 % zmyselná dračica. Je to naozaj divné, vyzývavá bizarnosť, ľahko mätová, zvieravé začínanie a dymová nôta čaju, ktorá je tak zrejmá a ruže a občas niečo viac. V porovnaní s mnohými ostatnými Strange Invisible Perfumes (Silno neviditeľnými parfémami), však, nie je pre mňa veľmi náročná vôňa na nosenie. SIP´s sú notoricky známe pre ich hraničný nepríjemný vrchol hlavnej nôty, ale Black Rosette je úplne nositeľná a zábavná od mätovej vône, ku čierno-ružovému srdcu, ku dymovej koži, lapsang-čiernemu čaju. Toto je parfém, ktorý sa nosí, keď sa hrá úloha darebáčky vo filmoch – nesústredená a čím viac čiernej, tým lepšie.

Parfum Rose de Noir Miller HarrisRose en Noir by Miller Harris (limitovaná edícia vôní vytvorená na oslávenie otvorenia novej Liberty Beauty Hall) začína klamne nevinne, s nôtou, ktorá vonia ako malinový džem. Aj keď sa tieto vynikajúce ovocné tóny nikdy nerozplynú úplne, zmes každou sekundou rastie stále tmavšie a viac „fatale“. Stred fázy je o drsnej, drevnatej, mierne horkej ruži a základný tón je kožený a má veľmi atraktívnu sladko-tabakovú nôtu. Nie ako „noir“ ako predchádzajúce tri vône na tomto zozname, táto dáma, je stále upírka.

Parfum Rose Barbare GuerlainRose Barbare by Guerlain je jedna z L’Art et la Matiere vôní, a je chybne označovaná ako Angelique (nie skutočne) Noire a (No) Cuir Beluga. Nie je nič vôbec barbarské o tejto skôr sladkej, ovocnej a kompletne rozkošnej ruži. Stále, má nádherný, machový, medový, ľahko kožený, temný záladný tón, ktorý kvalifikuje Rose Barbare ako vôňu pre femme fatale.

Parfum Rose 31 Le Labo

Rose 31 by Le Labo je uvádzaný na trh pre mužov, a v tom spočíva príťažlivosť pre každého upíra. Vziať si „mužskú vôňu“, obliecť s niečím nenápadným a sexi a urobiť to viac žensky ako Joy je výzva, že femme fatale nemôže odolať. Začiatok Rose 31 je ostrý, suchý a veľmi strohý. Ale  potom prichádza sladká, pikantná ruža, nasledovala špinavá rasca, a obraz sa kompletne mení. Základný tón Rose 31 je temný, zemský, a má rozstrapatený, sexi neumytý pocit po uspokojivo strávenej noci s robením vecí, o ktorých sa neodvážim zmieniť v rodinnom blogu.

V závere prichádzame na to, že vône femme fatale je rozhodne veľmi ťažké dostať a nie sú lacné.

[ad#HTML][ad#HTML]

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfémy, Gucci, Guerlain, Le Labo, Miller Harris, Serge Lutens, Strange Invisible Perfumes. Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.