Amethyst by Lalique

Parfum Amethyst LaliqueObdivovala som dva z posledných troch Laliquových vydaní, dievčensky takmer nenáročnú, pohodlnú vôňu, Le Parfum, a vznešený minerálny druh, Encre Noir, a páčil sa mi Perles de Lalique, ktorý hoci nie je špeciálne originálny, ale nesporne nádherný. A tak som začala očakávať úžasné veci od Laliquea a vzrušujúco som sa tešila na jeho poslednú ponuku, Amethyst. Cesta k sklamaniu je vydláždená úžasnými očakávaniami.

Amethyst začína skutočne radostným prepuknutím džúsu z čiernych ríbezlí, explóziou sladkej šťavnatosti z bobule čerstvo stlačenej medzi prstami. Vôňa čiernych ríbezlí je navždy spojená s mojím detstvom, letami na dedine, mojou prastarou mamou… Dlho som hľadala skutočne ríbezľovú vôňu, ktorá by bola tak žiariaca a len prenikavo sladká, pre nedostatok lepšieho slova, prirodzená. Nanešťastie, niekoľko minút vo vývoji vône sa čerstvo nazbierané bobule náhle zmenili na umelé podoby s len syntetickým malinovým opojením, úplne nevítané a doplnené presladeným pocitom zmesi, čo ja môžem nazvať len lacnou vôňou veľkoobchodnej predajne. Akokoľvek, najhoršie z toho bolo pižmo. Rada by som poprosila tých, v ktorých je to silách, aby zastavili výrobu tejto ovocno-pižmovej vône. Kombinácia trblietavých bobúľ ovocí a jemne bieleho pižma sa môže zdať ako úžasná zmes, ale v skutočnosti je veľmi ťažké vytiahnuť z nej akýkoľvek druh originálneho štýlu. Ak ste ovoňali jednu z týchto zmesí, tak ste ich ovoňali všetky, a tých dobrých je len veľmi málo a sú veľmi vzdialené.

[ad#HTML][ad#HTML]

Predpokladám, že ovocné vône sú v móde a Amethyst nie je ten najhorší. Vlastne je lepší ako väčšina. Vonia ako Mure et Musc Extreme Light, ak to dáva nejaký význam. Predpokladám, že ak toto je Laliqueov pokyn mladšej klientele, vlastne je možné, že sa ujme v celku dobre v cieľovom obecenstve. Ja osobne ostávam pri Le Parfum a Encre Noir a stále očakávam od Laliquea úžasné nové vône v nie veľmi ďalekej budúcnosti.

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfémy, Lalique a označkovaný ako , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.