Arpege by Lanvin

Dámsky parfum Lanvin ArpegeLanvin Arpege je parfém vybraný dcérou Jeanne Lanvinovej. Arpege sa radí medzi veľmi slávne klasické parfémy, ktorého preklad značí hudobný termín pre spôsob hrania akordov. Parfum bol vytvorený v roku 1927 Andrém Fraysem pre módny dom Lanvin. V tomto čase bola pani Lanvinová na vrchole svojej návrhárskej kariéry. Ako súčasť kompozície voňavky boli použité aldehydy, čo znamenalo prevrat vo svete parfumérstva.

Arpege časom menil svoju podobnu a rokmi sa jemne odlišoval od svojho základu. Tieto jemné zmeny vždy vytvorili nový typ parfému, ktorý vychádzal z pôvodného, ale vždy vytvoril unikátny exemplár. Jednoduché, ale účelne efektívne zmeny.

[ad#HTML][ad#HTML]

Parfém je príjemnou kombináciou zelených tónov v pozadí parfému s nadväzujúcimi drevitými a kvetinovými tónmi. Vôňa jazmínubulharskej ruži dodáva tomuto parfému potrebný šarm, ktorý je v závere doplnený tónmi hyacintu konvalinky. Ojedinelým prvkom v alchýmii kombinácie esencií je jednoznačne omamný zimolez. Jesenný nádych dodávajú parfému tóny santálového dreva, vetiveru, ambry mošusu.

V čiernom flakóne sa odohráva hudba tónov pripomínajúcich rafinovanosť. Arpege je napriek bohatej kompozícii veľmi dobre vybalancovaný a je neodlúčiteľným romantickým doplnkom každej ženy.

Lanvin Arpege sa hodí najmä na večerné nosenie. Je určený hlavne na jedinečné príležitosti akými sú bankety, dôležité udalosti, večerné oslavy, firemné recepcie a podobne. Veľmi dobre dopĺňa večerné róby. Je univerzálny z pohľadu veku, hodí sa pre mladšie, ale i dámy v rokoch, nepohrdne žiadnemu ročnému obdobiu. Parfém vzbudzuje vznešenosť, nadradenosť, výnimočnosť a preto je potrebné dbať na to koľko si ho aplikujete.

Tento obsah bol zaradený v Dámske Parfémy, Lanvin a označkovaný ako , , , , , , , , . Zálohujte si trvalý odkaz.

Komentáre sú uzavreté.